Inselblick is Eilandzicht
Vorige week liet ik in Beelden 31 deze foto zien en vroeg u hoe Inselblick vertaald moet worden. Eilandblik, Eilandzicht, Eilandkijk of Eilandoog.
Ik kreeg verheugend veel reacties. Vaak alleen met nummer en naam.
U was unaniem: Eilandzicht.
EEN DINGETJE
Tessel Blok, (Te Gast 4) laat daarbij aantekenen dat ze bij eilandblik voornamelijk denkt aan blik dat op een eiland geproduceerd wordt. Eilandkijk is een mening van iemand, die geïsoleerd en op afstand ergens een mening over heeft. Te vergelijken bijvoorbeeld met tunnelvisie. En eilandoog; ach dat is niet meer dan een dingetje.
Anja de Regt , die uiteraard ook een voorkeur heeft voor eilandzicht heeft een keer op Aruba gelogeerd in een hotel, waar ze kamers met eilandzicht hadden. Geen zicht op een ander eiland maar op Aruba zelf. Omdat ik had gevraagd of mensen bistro’s of andere uitspanningen kennen met zo’n soort naam en ik dan langs zou komen om een foto te maken, stelt zij voor om op mijn kosten naar Aruba te gaan.
Rina Brouwer blijft dichter bij huis. Zij weet dat strandhotel Seeduyn op Vlieland kamers met eilandzicht heeft.
Zelf prefereert ze overigens de kamers met zeezicht.
Verder ergert zij zich nogal over de schrijfwijze Seeduyn.
Een Vlielands kwaaltje vindt zij, want je komt daar bijvoorbeeld ook Flielant, Herbergh, Vlierijck, Lickebaert en Posthuys tegen
Marjan Ridder vindt eilandblik en eilandkijk lelijke germanismen. En vooral NIET germanismes!
Zo.

Antjie Dutoit , (Te Gast 20) , komt uit Zuid-Afrika en weet dat er op De Westkaap likeuren gefabriceerd worden onder de naam Eilandzicht.
Ik kreeg dit fotootje van haar.
Piet Tieleman geeft nog een vijfde mogelijkheid. Omdat vanuit de bistro drie eilanden worden gezien stelt hij eilandenzicht voor.
Leuk gevonden, maar het lijkt me geen vertaling.

